Madeira – Premiéra

Madeira – Premiéra

Madeira – Premiéra 2414 1358 Miluška

Živé vysílání bude dostupné na tomto odkazu:

Již odvysíláno.

Zvu všechny mé příznivce, fanoušky a kamarády na promítání premiéry živého vysílání cestopisného filmu z mého putování po ostrově Madeira.

👵🏻 Proč mi říkají Babička cestovatelka? Babička proto, že mi letos bude 89 let. Cestovatelka proto, že jsem navštívila už 52 států. Sama filmy natáčím a sama píšu komentáře.

🦠 Protože nám současná pandemická situace neumožňuje uspořádat promítání filmů s besedou, připravili jsme novou formu našeho setkání – živé vysílání. Věřím, že tento moderní způsob najde svoje příznivce a nezůstane pouze u Madeiry a budu uvádět i další filmy.

🎥 Forma bude stejná, jako jste byli zvyklí v kulturních střediscích, knihovnách nebo domovech. Řeknu pár slov úvodem, pustíme si film a pak odpovím na otázky, které můžete i během filmu posílat.

Madeira

Tento malý portugalský ostrov bývá označován jako “Ráj uprostřed Atlantiku“, „Ostrov věčného jara“ a nebo„Květinový koš Atlantiku“. Můžeme zde obdivovat divoké mořské útesy, rozeklané štíty hor, terasovitá políčka na horských svazích, exotickou flóru a také subtropické zahrady s orchidejemi. Celý ostrov je navíc doslova protkán více než 2.000 km „levád“. Jsou to zavlažovací kanály, které vedou přes hory, pastviny i pralesy a procházejí mnoha horskými tunely. Společně se podíváme na unikátní letiště Santa Catarina, kde z důvodu extrémních podmínek mohou přistávat pouze piloti se speciálním výcvikem. Navštívíme lihovar s tradičním zpracováním cukrové třtiny a výrobou proslulého madeirského bílého rumu a vyzkoušíme nejoblíbenější madeirskou turistickou atrakci – jízdu na speciálních dřevěných saních, kterou Ernest Hemingway označil za jeden z “nej” zážitků svého života. A co je můj nejsilnější zážitek z Madeiry? Jednoznačně úchvatná hřebenovka z Pico do Arieiro s výstupem na nejvyšší horu souostroví – sopku Pico Ruivo de Santana vysokou 1862 m.

Líbí se Vám můj projekt?

Můžete ho podpořit dobrovolným příspěvkem na účet 734990023/0800

Děkuji za podporu a těším se na další vysílání

Miluška